Strona główna Szczecinek Szczecinecka wigilia niesłyszących

Szczecinecka wigilia niesłyszących

Wigilia podopiecznych Fundacji Przyjaciele Języka Migowego to już wieloletnia tradycja nad Trzesieckiem. Zorganizowane w ramach projektu Rozmigany Szczecinek spotkanie było nie tylko okazją do podsumowania mijających 12 miesięcy, ale też do wypracowania planu działania na rok 2024.

Wydarzenie odbywa się cyklicznie już od dekady, a wszystko dlatego, że właśnie od 10 lat funkcjonuje w Szczecinku Fundacja Przyjaciele Języka Migowego. Dzięki jej istnieniu, osoby niesłyszące z naszego regionu mają szansę realizować mnóstwo ciekawych przedsięwzięć oraz uczestniczyć w interesujących projektach. Tylko w tym roku był to chociażby rozgrywany po raz kolejny turniej darta o randze ogólnopolskiej, połączony dodatkowo z uroczystym jubileuszem fundacji.

Przyszły rok zapowiada się również ciekawie a przynajmniej tak będzie jeszcze zimą, kiedy to podopieczni PJM wyjadą na obóz zimowy. Pozostałe plany opracowywane były po wspólnej sobotniej wieczerzy, a gdy tylko nabiorą realnych kształtów nie omieszkamy o nich poinformować.