Strona główna Szczecinek Szczecinecki SOR do modernizacji

Szczecinecki SOR do modernizacji

Trzy placówki medyczne w województwie zachodniopomorskim (w Choszcznie, Koszalinie oraz Szczecinku) otrzymają znaczne wsparcie finansowe na poprawę warunków i podniesienie jakości świadczonych usług medycznych.

Szczegóły dofinansowania pochodzące z Funduszu Medycznego (a więc inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy) przybliżyła wczoraj na krótkiej na konferencji prasowej przed szczecinecką placówką wiceminister Małgorzata Golińska, która szerzej wspomniała także o najnowszym rozdaniu w Polskim Ładzie.

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szczecinku czeka gruntowna przebudowa oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt medyczny, z którego skorzystają także inne oddziały lecznicy. Te kwestie przedstawicielom mediów z kolei szerzej omówił starosta Krzysztof Lis. Z kolei nowa prezes lecznicy Ewa Mikłasz oprócz podziękowań dla szczecineckiej parlamentarzystki wyraziła także wdzięczność pracownikom szpitala za zaangażowanie przy przygotowywaniu wniosku.

Jak mogliśmy usłyszeć podczas spotkania z mediami, nie będzie to ostatnie wsparcie dla Szpitala w Szczecinku. O szczegółach więcej oczywiście w naszym materiale video.