Strona główna Szczecinek Szczecinek z kolejnym rekordem WOŚP

Szczecinek z kolejnym rekordem WOŚP

Szczecinek po raz kolejny nie zawiódł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i tegoroczny finał zamknął rekordową sumą 137 150,46 zł. Wartość ta jeszcze wzrośnie, gdyż w Internecie wciąż trwają licytacje wystawione przez sztab znad Trzesiecka!

Na tak doskonały wynik złożyła się przede wszystkim hojność darczyńców, którzy otworzyli swoje serca (i przede wszystkim swoje portfele) przed wolontariuszami kwestującymi od samego rana, a także organizatorami Moto Orkiestry oraz Balu Karnawałowego dla Najmłodszych.

Wspierający WOŚP fani motoryzacji na brak emocji wczoraj nie mogli wczoraj narzekać. Od godz. 10:00 na placu Kamińskiego podziwiać można było prawie wszystko co ma koła i silnik – zarówno z przypływem adrenaliny podczas przejażdżki kontrolowanym poślizgiem, jak również na spokojnie, spoglądając w niespiesznym tempie w kierunku przybyłych na imprezę motocykli, klasycznych samochodów oraz pojazdów militarnych. Prym wiódł oczywiście kultowy Rudy, a więc czołg T34, który do Szczecinka przybył z jak zawsze wspierającego WOŚP Muzeum Historii Militarnej Bornego Sulinowa.

Na nudę nie narzekali również uczestnicy balu, który miał miejsce w hali OSiR przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza. W ramach wydarzenia przygotowano szereg atrakcji dla milusińskich, m.in. zabawę taneczną, mini festiwal baniek mydlanych, wystrzałowe konfetti, bazookę dymną, kącik malucha, a także (po raz pierwszy nad Trzesieckiem!) wyrzutnię CO2. Wspólną zabawę poprowadził niezawodny i niezmordowany DJ Przemo.

Główne atrakcje na mieszkańców czekały ponownie, po latach przerwy na placu Wolności. Na usytuowanej przed ratuszem scenie swoje umiejętności prezentowali m.in. podopieczni sekcji artystycznych SAPiK, a także lokalne zespoły. O godz. 20:00 zorganizowano finał wydarzenia, a więc symboliczne światełko do nieba, do którego (i po którym również) publiczność rozgrzewała ekipa Marmolada Blues Band.