Strona główna Szczecinek Thriller na stadionie w Szczecinku

Thriller na stadionie w Szczecinku

Emocje aż do końcowego gwizdka zapewnili swoim kibicom piłkarze MKP Szczecinek. Podopieczni Zbigniewa Węglowskiego czwarty raz z rzędu zgarnęli komplet ligowych punktów, choć jeszcze w 90. minucie spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 2:2.

Mecz z przysłowiowego wysokiego C rozpoczęli jednak goście. W 6. min. bardzo dobre dośrodkowanie na gola zamienił Bartłomiej Maciukajć, i to ekipa Leśnika Manowo wyszła na prowadzenie. Gospodarze wyrównali w 34. min. za sprawą Jakuba Okuszko. I gdy wydawało się, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, cztery minuty przed gwizdkiem na pauzę Kaito Itō zdecydował się na indywidualny rajd. Po przebiegnięciu z piłką kilkudziesięciu metrów i minięciu po drodze kilku zawodników, Japończyk pięknym strzałem w długi róg pokonał golkipera naszej drużyny.

Druga połowa należała już w pełni do piłkarzy znad Trzesiecka. Ambitna postawa pozwoliła naszym futbolistom najpierw w 70 min. wyrównać (gola zdobył Adam Jabłoński), a w 90 min. ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę (a z bramki cieszyć się mógł Daniel Szymański).

Kolejno zwycięstwo pozwoliło umocnić się naszej ekipie na 8. miejscu w ligowej tabeli.