Strona główna Szczecinek Trudny poranek na szczecineckich ulicach

Trudny poranek na szczecineckich ulicach

W stanie najwyższej gotowości znajdowały się dziś wszystkie szczecineckie służby. Wszystkiemu winna ropopochodna substancja, która z nieznanych jeszcze przyczyny znalazła się dzisiejszego poranka na wielu miejskich arteriach, powodując wiele niebezpiecznych zdarzeń.

Pierwsze plamy śliskiej cieczy zauważono na rondzie Söderhamn, a więc łączącym ulicę Słowiańską, Sikorskiego i Armii Krajowej. Niedługo później niebezpieczny wyciek pojawił się na rondzie przy ul. Mierosławskiego, ul. Narutowicza oraz Rondzie Bergen-op-Zoom, w ostatnich lokalizacjach powodując kilka kolizji oraz poślizgów pojazdów uczestniczących tam w ruchu.

Na szczęście, większość z nich okazała się niegroźna – za wyjątkiem motocyklisty, którego pojazd się przewrócił na rondzie przy byłym Tesco, żadna z nich nie wymagała interwencji zespołu medycznego. Na pomoc kierowcy jednośladu zadysponowano szpitalną karetkę, poza tym na miejscu wycieku pracowali policjanci, strażnicy miejscy oraz oczywiście strażacy (z KP PSP w Szczecinku, OSP Parsęcko i OSP Gwda Wielka – ostatnia z jednostek zabezpieczała rondo przy Kauflandzie).