Strona główna Szczecinek VII Regionalne Biegi Przełajowe Olimpiad Specjalnych

VII Regionalne Biegi Przełajowe Olimpiad Specjalnych

Stadion lekkoatletyczny na Świątkach został wczoraj w pełni przejęty przez dzieci i młodzież z placówek specjalnych. Na obiekcie przy Zespole Szkół nr 6 w Szczecinku przeprowadzono siódmą już edycję Regionalnych Biegów Przełajowych oraz inauguracyjny Trening Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

Gospodarzem wydarzenia był położony tuż obok stadionu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy, wraz z bardzo prężnie działającym przy nim klubem UKS Victoria Szczecinek. Do Szczecinka zaprosili ponad 120 uczestników z całego województwa zachodniopomorskiego, a stawkę sportowców tradycyjnie uzupełnili przyjaciele szczecineckiego ośrodka z lokalnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Z uwagi na fakt, że w tym roku rywalizacja w biegach przełajowych wyjątkowo nie była eliminacjami do zawodów wyższego szczebla, możliwe było jej rozegranie „po płaskim”. W zawodach wzięli udział wychowankowie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności intelektualnej, a premierowy Trening Aktywności Motorycznej przeznaczony był z kolei przeznaczony dla dzieci i młodzieży z głęboką niepełnosprawnością intelektualną oraz sprzężeniami, w tym również ruchowymi. Całość odbywała się pod egidą organizacji Olimpiady Specjalne.