Strona główna Szczecinek Złote Pasmo dla chóru Encanto

Złote Pasmo dla chóru Encanto

Istnieją zaledwie rok, a już mogą pochwalić się niezwykłymi dokonaniami oraz udziałem w niezwykle interesujących projektach. Mowa oczywiście o Chórze Dziecięcym Encanto Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Oskara Kolberga, który powstał w październiku 2022 r. W swojej młodej historii chórzyści m.in. wzięli udział we wspólnych warsztatach z Chorale Moody Bible Institute z Chicago, a latem uczestniczyli w Międzynarodowych Warsztatach Chóralnych w Niemczech „Zhayvir calls friends”.

Do ważnych wydarzeń w życiu chóru z pewnością zaliczony zostanie też niedawno zakończony XIV Ogólnopolski Turniej Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni. Podczas tejże imprezy Encanto nie tylko zdobyło Złote Pasmo, a więc nagrodę specjalną za kulturę brzmienia, a dyrygent chóru – Filip Świątkowski – został wybrany najlepszym dyrygentem konkursu.

Warto dodać, że laureatem Nagrody Grand Prix tegorocznej edycji wydarzenia został Chór Uniwersytetu Szczecińskiego pod dyrekcją dr hab. Anny Tarnowskiej, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie.