Strona główna Aktualności WOŚP zagra również w regionie!

WOŚP zagra również w regionie!

W tę niedzielę WOŚP zagra w praktycznie całym powiecie. Najwcześniej granie w pomaganie rozpocznie się w Bornem Sulinowie, gdzie rankiem wystartuje halowy turniej piłki nożnej, a najdłużej wspólna zabawa potrwa w gminie Grzmiąca.

Jako pierwsi finałową zabawę rozpoczną mieszkańcy Bornego Sulinowa. Od godz. 13:00 w Centrum Kultury i Rekreacji wystartuje WOŚP-owa kawiarenka z ciastami, a działalność rozpoczną także inne punkty gastronomiczne z potrawami na ciepło serwowanymi zarówno na miejscu jak i na wynos. Całość uzupełnią tradycyjne licytacje, a także kiermasz z książkami. Poza miastem, kwesta odbywać się będzie jak zawsze również w gminnych świetlicach wiejskich.

W Barwicach na Finał WOŚP zaprasza lokalny Ośrodek Kultury i Turystyki. W Sali Miejskiej o 15:00 rozpoczną się występy lokalnych artystów (Okitki, Takie nie Inne, 4ever oraz Ej w Lesie!), a także gościa, którym będzie Lucjan Żonko. Nie zabraknie również czegoś dla ciała, o co zadbają panie w KGW Lawendowy Zakątek. Ponadto pojawią się strażacy z OSP Barwice wraz ze swym wozem, a całość uzupełnią obowiązkowe licytacje fantów. Wspólna zabawa trwać będzie do 17:00.

Najpóźniej finał wystartuje w Białym Borze, gdzie wielkie granie odbywać się będzie w siedzibie BCKiR, na scenie którego odbędą się liczne występy, w samym budynku staną stoiska gastronomiczne, a szereg atrakcji przygotowanych będzie wraz z Zespołem Szkół nr 7. W zabawę włączy się też wiele innych podmiotów – m.in. strażacy z lokalnych OSP, Stajnia Biskupice czy też sołectwa Grabowo i Sępolno Wielkie. Start białoborskiej zabawy o godz. 16:00.

Atrakcje na cały dzień zaplanowano również w gminie Grzmiąca, gdzie bazą wydarzenia będzie Szkoła Podstawowa w Iwinie. Już o godz. 11:00 rozpoczną się rozgrywki unihokeja, a na godz. 16:00 zaplanowano start wielkiego finału. Mnóstwo występów (w tym goście: zespół Fortel oraz DJ Monik) i jeszcze więcej pyszności, a godz. 20:00 symboliczne światełko do nieba.

Więcej szczegółów na poniższych plakatach.