Strona główna Region Wielkanocne dzieła osadzonych

Wielkanocne dzieła osadzonych

Pisanki z papieru, kartonu, kompozycje artystyczne, grafiki i obrazy olejne – to efekt prac osadzonych z całej Polski, które trafiły do Zakładu Karnego w Czarnem na dziesiątą już edycję wielkanocnego konkursu plastycznego.

W dniu 13.04.2022 roku w Zakładzie Karnym w Czarnem odbył się X Finał Ogólnopolskiego Konkursu Pisanki Wielkanocnej. W tegorocznym konkursie wystawiono 87 prac osadzonych z 31 jednostek penitencjarnych. Prace wykonano z różnych materiałów, najczęściej były to: drewno, gips, słoma, zapałki, kartony, płótno. 

W tym roku komisja konkursowa, miała trudne zadanie związane wyborem najlepszych prac, gdyż ich poziom był relatywnie wysoki. Uwagę zwracała staranność wykonania wielu pisanek, nakład pracy niezbędnej do osiągnięcia odpowiedniego efektu artystycznego, a także kreatywność w doborze technik i materiałów.

Ostatecznie niezależni od siebie jurorzy wskazali najlepsze i najciekawsze prace. Niekwestionowanym zwycięzcą konkursu okazał sią osadzony z AŚ Warszawa – Grochów, którego praca uzyskała 42 pkt. Na drugim miejscu znalazła się praca osadzonych z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich, która uzyskała 40 pkt. Trzecie miejsce na podium, uzyskując 37 pkt., uzyskała praca skazanego z Zakładu Karnego w Czarnem. 

Zwycięzcom gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji.

Info: mjr Rafał Piekuś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj