Strona główna Aktualności Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Startuje ogólnopolski konkurs Lasów Państwowych „Natura od kuchni” skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich. Granty w wysokości do 5 tys. zł trafią do organizacji, które przygotują najciekawsze propozycje wypromowania zdrowej żywności z polskich lasów. Zaś dla wszystkich miłośników „dobrego z lasu” powstanie książka kucharska z regionalnymi, domowymi przepisami.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zaprezentować pomysły na działania promujące lasy i żywność pochodzenia leśnego. Może to być np. organizacja stoiska popularyzującego produkty runa leśnego albo przeprowadzenie warsztatów czy konkursu kulinarnego na najlepszą potrawę z wykorzystaniem produktów z lasu. Pod uwagę brane będą także zajęcia dla dzieci, m.in. lekcje o prozdrowotnych walorach leśnej żywności. Na laureatów czeka dofinansowanie w wysokości do 5 tys. zł netto.

Po zakończeniu konkursu organizator planuje zebrać i wydać w publikacji „Dzika kuchnia. Dobre z lasu” – najlepsze regionalne, domowe przepisy wykorzystujące leśne produkty. Wyjątkowa książka kucharska z lokalnymi przepisami wiejskich gospodyń będzie dostępna m.in. w formie darmowego pliku pdf, do pobrania ze strony Lasów Państwowych.

Zapraszamy KGW do udziału w konkursie. Służymy pomocą przy przygotowywaniu wniosków.

Liczymy na dobrą współpracę przy promocji Lasów Państwowych w czasie eventów i imprez plenerowych. RDLP w Szczecinku prowadzi projekt promocyjny związany ze zdrową żywnością z polskich lasów. Współpraca z KGW będzie dla nas szerokim wachlarzem możliwości, a także bogactwem kulinarnych tradycji, z których będziemy chętnie korzystać – zapewnia Marek Stasiuk, rzecznik prasowy RDLP w Szczecinku.

Udział w Konkursie jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 30 września 2022 r. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj