Strona główna Biały Bór Uczniowie i burmistrz nagrodzeni

Uczniowie i burmistrz nagrodzeni

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Białym Borze miała podwójnie wyjątkowy charakter. Poza dorocznym głosowaniem nad wotum zaufania i absolutorium dla lokalnej władzy, w trakcie obrad dokonano uhonorowania najlepszych tegorocznych uczniów z terenu gminy.

Nagrody finansowe otrzymali dzieci i młodzież, które dzięki ciężkiej pracy mogły pochwalić się najwyższą średnią ocen: dla uczniów kl. IV-VI to minimum 5,5, zaś dla uczniów kl. VII-VIII to 5,25. Łącznie doceniono 33 młodych mieszkańców gminy Biały Bór:

  • 21 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. H. Sienkiewicza w Białym Borze (w tej placówce wręczono również 6 nagród sportowych)
  • 11 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. T.Szewczenki w Białym Borze
  • 1 uczeń Szkoły Podstawowej im. J. Tuwima w Drzonowie

Po niezwykle przyjemnym momencie wręczania wyróżnień rozpoczęto planowe obrady, które poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego Zdzisława Borowicza – wieloletniego pracownika lokalnego urzędu. Zgodnie z przewidywaniami, radni udzielili włodarzowi gminy wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu z roku 2021. To dla mnie najważniejszy dzień w roku… I nie są to urodziny czy imieniny – podkreślił po głosowaniu burmistrz Paweł Mikołajewski, jednocześnie dodając – To skwitowanie rocznej pracy. Serdecznie dziękuję i wszystkim radnym i współpracownikom, urzędnikom i każdemu pracownikowi Gminy, bo to głosowanie jest również dla nich.

Relacja video z wydarzenia już wkrótce w kolejnym wydaniu programu samorządowego Biały Bór: gmina dwóch kultur.