Strona główna Aktualności Nieletni nad jeziorem spożywali alkohol

Nieletni nad jeziorem spożywali alkohol

Foto: https://www.facebook.com/SMSzczecinek

W okresie od 22.08.2021 r. do 28.08.2022 r. strażnicy podjęli 111 interwencji. Operatorzy monitoringu wizyjnego ujawnili 24 zdarzenia. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 66 interwencji. 13 osób przekazano Policji, jedna osoba dla zespołu ratownictwa medycznego. Strażnicy zastosowali blokady na koła 4 samochodów i pomogli w uruchomieniu 5 samochodów. 10 zwierząt zostało przekazanych do schroniska dla zwierząt lub lekarzy weterynarii.

23.08.2022 w godzinach 7:30 do 13:10 asysta dla PGK zabezpieczenie wycinki drzew na ul: Jasna.

23.08.2022 r. około godziny 14:20 na ul: Mickiewicza za CK Zamek operator monitoringu wizyjnego zauważył grupę młodych osób, chłopców i dziewczyn siedzących na brzegu jeziora, która spożywała tam alkohol, z rąk do rąk przekazywali sobie i pili piwo, wino oraz wódkę. Puste butelki po alkoholu wrzucali do jeziora. Ich wiek wygląd wskazywał, że są to nieletni. Na miejsce udał się patrol straży miejskiej oraz Policji, która o tym została powiadomiona. Na miejscu wylegitymowano 12 osób w wieku od 13 do 16 lat. Niektórzy zdążyli wprawić się w stan nietrzeźwości. Na miejsce wezwano ich rodziców, którym przekazano nieletnich. Okazuje się, że nieletni to mieszkańcy Szczecinka i okolicznych miejscowości, przyszli uczniowie jednej ze szkół ponadpodstawowych w Szczecinku, którzy zrobili sobie spotkanie integracyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego.

23.08.2022 około godziny 16:25 wezwanie na ulicę Bohaterów Warszawy, gdzie pracownik jednego ze sklepów zgłosił kradzież spodni przez mężczyznę oraz dalsze zakłócanie przez niego porządku publicznego i żebranie. Na miejscu strażnicy ujęli wskazanego mężczyznę. Mężczyzna ten został przekazany Policji.

24.08.2022 około godziny 7:40 dyżurny straży miejskiej odebrał zgłoszenie o mężczyźnie, który przebywa w parku miejskich ubrany jedynie w spodnie od pidżamy. Mężczyzna nie wiedział, jak się nazywa, gdzie mieszka, czy jaki mamy obecnie dzień. Mężczyzna ten został przekazany dla zespołu ratownictwa medycznego.

24.08.2022 r. na ulicy Koszalińskiej zgłoszono pozostawiony przed sklepem rower. Po przyjeździe na miejsce strażnicy rozpoznali w nim rower, który został zgłoszony jako skradziony w godzinach wcześniejszych. Powiadomiono jego właściciela, który rozpoznał w nim swój rower i go zabrał.

24.08.2022 około godziny 17:20 kolejne zgłoszenie ze szpitala dotyczące bezdomnego, który śpi w klatce schodowej prowadzącej do oddziału dziecięcego. Na miejscu strażnicy zastali dobrze nam znanego z wielu interwencji bezdomnego, który spał na schodach blokując całkowicie przejście. Był upojony alkoholem, brudny z plamami moczy na spodniach. Po obudzeniu go został wyprowadzony ze szpitala.

28.08.2022 r. około godziny 18:30 zgłoszenie z ulicy Bohaterów Warszawy o psie pozostawionym od kilku godzin przed sklepem. Na miejscu patrol zastał psa przywiązanego smyczą do słupa. Pies został przewieziony do schroniska dla zwierząt. Około godziny 20:30 strażnicy ustalili właściciela psa i udali się do niego do domu. Okazało się, że właściciel wypił piwo i zapomniał o psie. Z uwagi na ilość podobnych wykroczeń w jego wykonaniu tym razem sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W dniach 26 – 27 zabezpieczono imprezę Materiafest.

Grzegorz Grondys – Straż Miejska Szczecinek