Strona główna Aktualności Ochotnicy zakupią nowy sprzęt

Ochotnicy zakupią nowy sprzęt

Prawie 60 jednostek w regionie, a 150 w całym województwie zachodniopomorskim otrzymało w ostatnim czasie wsparcie w ramach programu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie pn. „MAŁY STRAŻAK” o łącznej wartości prawie półtora miliona złotych.

Wręczenie umów dla części z wyłonionych OSP miało miejsce w ubiegły piątek, 09 września w Lekowie pod Świdwinem. W uroczystości wzięli udział lokalni parlamentarzyści Małgorzata Golińska i Czesław Hoc, Wicewojewoda Tomasz Wójcik, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Tomczyk oraz Prezes Zarządu WFOŚiGW Marek Subocz.

Jak mówią ochotnicy zdobyte fundusze przydadzą się do zakupu drobnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego takiego jak m.in. prądownice, tłumice, pompy oraz środków ochrony indywidualnej strażaka. W powiecie szczecineckim wsparcie otrzymali: OSP Wilcze Laski, OSP Sępolno Wielkie, OSP Biały Bór, OSP Gwda Wielka, OSP Łubowo, OSP Grzmiąca, OSP Krosino, OSP Storkowo, OSP Drzonowo, OSP Grabowo i OSP Juchowo.

Jak podkreślił Marek Subocz, Prezes Zarządu WFOŚiGW Szczecin środki umożliwią uzupełnienie braków sprzętowych, które powstały z powodu przekazania wyposażenia przez polskich strażaków dla jednostek z Ukrainy.

Zdjęcia: Mateusz Sienkiewicz i OSP Storkowo

Jakub Łosek – Szczecinek112