Strona główna Szczecinek Delciaki uczyli się strzelać. Dołącz do drużyny!

Delciaki uczyli się strzelać. Dołącz do drużyny!

Za harcerzami z Delty bardzo emocjonujący weekend, w trakcie którego mieli przyjemność gościć na terenie Strzelnicy długodystansowej VIS. Na obiekcie niedaleko Wałcza członkowie drużyny po czujnym okiem naszego drużynowego instruktora strzelectwa odbyli kurs strzelecki – Pistolet LVL 1.

Kurs obywał się w trakcie weekendu. Piątek był dniem w którym po zakwaterowaniu rozpoczęły się zajęcia teoretyczne – poznawaliśmy zasady bezpieczeństwa, podstawy balistyki, budowę i funkcjonowanie pistoletu Glock oraz B.L.O.S, czyli podstawową zasadę bezpieczeństwa przy posługiwaniu się bronią palną. Wieczór to już zajęcia praktyczne, m.in. chwyt broni, prezentacja, obsługa, celowanie oraz praca na języku spustowym.

Sobota rozpoczęła się zaprawą poranna, a po śniadaniu czekał na nas kolejny blok zajęć praktycznych – ładowanie magazynków i trening bezstrzałowy. Po podsumowaniu zajęć praktycznych nastąpiło upragnione strzelanie, które realizowane było w trzech grupach szkoleniowych do momentu zapadnięcia zmroku. Wieczorne ognisko ze śpiewankami pozwoliło ukoić emocje po całym ciężkim dniu.

W niedzielę odbyły się kolejne strzelania w grupach. W godzinach popołudniowych odbyło się podsumowanie szkolenia, rozkwaterowanie i powrót do domu.

Nasze szkolenie było odpowiedzią na dzisiejszą sytuację geopolityczną, gdzie naszym zdaniem nabywanie i doskonalenie umiejętności strzeleckich jest bardzo ważną umiejętnością. Dodatkowo zajęcia strzeleckie rozwijają i poprawiają kondycję fizyczną oraz trenują odpowiedzialność i stabilność psychiczną. Szkolenie strzeleckie pozwala również wyciszyć się, poprawić koncentrację, pomaga zachować dobry wzrok oraz zwiększa pewność siebie.

Podsumowanie w liczbach:

  • 12 – ilość uczestników
  • 200 – ilość szt. amunicji wystrzelona przez jednego uczestnika
  • 2600 – łączna ilość szt. wystrzelonej amunicji

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować sponsorom bez których nasze szkolenie w takiej formie nie mogłoby się odbyć. Szczególne wyraz wdzięczności kierujemy do: Miasto Szczecinek, POM-Eko Sp. z o.o., AUTOBEL Szczecinek, OSiR Szczecinek, GLI Militaria – Sklep z Bronią, Bud-Garden, GEKA Szczecinek, ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY Piotr Ćwikliński oraz Józef Pabisiak Usługi Ziemne i Transportowe.

Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Nauczyć się strzelać, wspinać, skakać ze spadochronem i wiele, wiele więcej? Wstąp w nasze szeregi, czekamy na Ciebie! Zapraszamy chłopców już od 10. roku życia. Zbiórki odbywają się w każdy wtorek i środę o godz. 17:15 w Schronisku Młodzieżowym przy ul. Kościuszki 47/49 w przyziemiu. Przyjdź i zobacz co oferujemy!

1 SDH Delta im 1 SBS