Strona główna Biały Bór Biały Bór z budżetem na rok 2023

Biały Bór z budżetem na rok 2023

Ponad 10,5 mln zł zamierza w przyszłym roku przeznaczyć na inwestycje Gmina Biały Bór. Jej radni jednomyślnie przyjęli dziś budżet na rok 2023 w którym po stronie przychodów znalazły się 42 mln zł. To oznacza, że miejscowa władza na wszelkiej maści projekty zmieniające lokalną rzeczywistość przeznaczy aż 25% puli swoich finansów.

Budżet gminy jest bardzo dużym wyzwaniem, szczególnie w obliczu szaleństwa rynku, kosztów i sytuacji wywołanej kryzysem i wojną… – wyjaśnia z dumą burmistrz Paweł Mikołajewski, jednocześnie dodając – Dziękuję za pracę przy tym projekcie. To będzie ogromna zmiana w stosunku do ostatnich lat. Większe pieniądze trafią do wsi na codzienne funkcjonowanie, wyższe będą też budżety jednostek samorządu odpowiedzialnych za edukację, kulturę i pomoc społeczną.

Włodarza Białego Boru szczególnie cieszy nowy program dofinansowania wspólnot mieszkaniowych w budynkach wielorodzinnych, który umożliwi bezzwrotne dotacje na modernizacje tychże budynków. Mam nadzieję, że ten program się przyjmie i będzie wieloletni, co w ciągu następnych lat zmieni oblicze budowlane gminy – dodaje na koniec Paweł Mikołajewski.