Strona główna Barwice Trwa drogowa rewolucja w Barwicach

Trwa drogowa rewolucja w Barwicach

W Barwicach trwa największa w powojennej historii miejscowości przebudowa lokalnych dróg. Zupełnie nowe oblicze już zyskuje bądź też zyska w najbliższym czasie łącznie aż siedem różnych odcinków drogowych.

W samych Barwicach kompleksowej przebudowie na początku ulegną cztery ulice: Polna, Harcerska, Podgórna i Rzeczną. Inwestycja zakrojona na tak szeroką skalę jest możliwa dzięki uzyskaniu przez lokalny ratusz łączne ponad 8,5 mln zł dofinansowania z pierwszego rozdania w tzw. Polskim Ładzie. Firma Domar wybrana w postępowaniu przetargowym od kilku tygodni prowadzi prace ziemne na wymienionych ulicach. Wiąże się to z wieloma utrudnieniami i chwilowym pogorszeniem użytkowania ulic. Tak duży remont wymaga czasu i cierpliwości. Na efekt końcowy warto jednak poczekać – przekonują pracownicy Urzędu Miejskiego w Barwicach.

W ramach dofinansowania z drugiej edycji Polskiego ładu przebudowa czeka droga prowadząca z Barwic do miejscowości Knyki. Trzecia edycja programu (przeznaczona dla gmin na terenie, których funkcjonowały PGR-y) to z kolei 2 dofinansowane projekty na łączną sumę 4,4 mln zł: budowa przepustu na rzece Gęsiej w ciągu ul. Moniuszki wraz z utworzeniem drogi dojazdowej oraz przebudowa drogi w Gonnem Małym. Przed nami więc kolejne lata remontów i poprawy wizerunku naszej gminy – przestrzegają, ale i informują z dumą barwiccy urzędnicy.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego wydania programu, barwicki samorząd pozyskał oprócz tego jeszcze 2,5 mln zł na powstanie oczyszczalni ścieków w Chwalimkach. Aktualnie podejmowane są próby wyłonienia wykonawcy tej inwestycji.