Strona główna Borne Sulinowo Borneńska Rada Miejska na ostatniej sesji

Borneńska Rada Miejska na ostatniej sesji

Emocji i wzruszeń nie brakowało. Ostatnia w aktualnej kadencji, 73. sesja Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie odbyła się 25 kwietnia 2024.

Ósma kadencja borneńskiego samorządu okazała się rekordowa jeśli idzie o czas trwania. W związku z tym, iż wciąż urzędujący radni (ich mandaty wygasną 30 kwietnia) zostali wybrani 21 października 2018, funkcję pełnili przez ponad 5,5 roku. W tym czasie musieli zmierzyć się m.in. z pandemią oraz wybuchem wojny na Ukrainie, a miejscowo chociażby z pojawiającymi się z różnych powodów opóźnieniami przy realizowanych inwestycjach. Przykładowo, podczas remontu ul. Wyszyńskiego wystąpił problem z materiałami budowlanymi, a konkretnie… brakiem możliwości zakupu surowca na nawierzchnię.

W nowej Radzie Miejskiej aż 13 z 15 mandatów przypadnie kandydatom startującym z KWW Doroty Chrzanowskiej, a pozostałe dwa mandaty zdobyli przedstawiciele Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego. Przypomnijmy, że sama Dorota Chrzanowska również pochwalić się może ogromnym sukcesem, pewnie wygrywając wyścig o fotel burmistrza w pierwszej turze i zdobywając ponad 70% poparcia wśród mieszkańców.