Strona główna Barwice Barwice także zgaszą światło

Barwice także zgaszą światło

Mimo masowej wymiany oświetlenia na LED-owe, w Barwicach również dojdzie do wyłączenia miejskiego oświetlenia. Powody takiej decyzji są identyczne jak w przypadku Białego Boru oraz Grzmiącej, czyli obowiązki wynikające z obowiązującego prawa.

Zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej na samorządy obowiązek redukcji zużycia energii elektrycznej o 10 proc. w stosunku do średniej z lat 2018-2019. W związku z powyższym od 1 grudnia na terenie całego miasta oraz gminy Barwice zostanie wyłączone oświetlenie uliczne w godzinach nocnych, a konkretnie od 23:00 do 4:00.

Jak informuje Urząd Miejski w Barwicach, oszczędności dotkną również świątecznych iluminacji, które zostaną ograniczone.

Bardzo prosimy o zachowanie szczególnego bezpieczeństwa po zmroku: używanie odblasków, kamizelek, oświetlenia podręcznego itp. Prosimy również naszych mieszkańców o wyrozumiałość i współpracę w tej wyjątkowo trudnej sytuacji – apeluje lokalny samorząd.