Strona główna Barwice Mieszkaniec Starego Chwalimia wśród najlepszych

Mieszkaniec Starego Chwalimia wśród najlepszych

Foto: Jacek Piasecki - Centrum Spotkań Kultur w Lublinie / https://www.facebook.com/festiwalkazimierz/

Jak już wspominaliśmy, blisko 650 artystów wzięło udział w 57. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych, który odbył się w miniony weekend w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Informowaliśmy wówczas, że na Lubelszczyźnie wystąpił zespół Swojacy z Sitna, ale jak się okazało, nie byli to nasi jedyni reprezentanci!

Wśród uczestników jednej z największych w kraju imprez promujących kulturę ludową znalazł się również Jerzy Adamczyk. Mieszkający w Starym Chwalimiu artysta spisał się nad wyraz rewelacyjnie, zdobywając jedną z czterech równorzędnych II nagród wśród instrumentalistów!

Do wyróżnienia Basztą, a więc głównej nagrody festiwalu zabrakło naprawdę niewiele (główne wyróżnienie w tym roku zostało przyznane Zdzisławowi Kwapińskiemu z Szymanowa), dlatego tym bardziej chylimy czoła oraz serdecznie gratulujemy muzykowi z gminy Barwice. Życzymy również powodzenia w kolejnych edycjach wydarzenia!

Jak zgodnie twierdzili goście oraz uczestnicy festiwalu, poziom tegorocznej imprezy był wyjątkowo wysoki. Świadczą o tym najlepiej burzliwe obrady jurorów, którzy przyznali nagrody na łączną sumę aż 102 000 złotych. Ich fundatorami byli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Lubelskiego, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi, Burmistrz Miasta Kazimierz Dolny oraz Międzynarodowa Organizacja Sztuki Ludowej – Sekcja Polska.