Strona główna Barwice WOŚP zagra również w regionie

WOŚP zagra również w regionie

W tę niedzielę WOŚP zagra w praktycznie całym powiecie. Najwcześniej granie w pomaganie rozpocznie się w Bornem Sulinowie, , a najdłużej wspólna zabawa potrwa w gminie Grzmiąca.

Jako pierwsi finałową zabawę rozpoczną mieszkańcy Bornego Sulinowa. Od godz. 14:00 w Centrum Kultury i Rekreacji wystartuje WOŚP-owa kawiarenka z ciastami, a działalność rozpoczną także inne punkty gastronomiczne z potrawami na ciepło serwowanymi zarówno na miejscu jak i na wynos. Całość uzupełnią tradycyjne licytacje, a także kiermasz z książkami. Poza miastem, kwesta odbywać się będzie jak zawsze również w gminnych świetlicach wiejskich.

W Barwicach na Finał WOŚP zaprasza lokalny Ośrodek Kultury i Turystyki. W Sali Miejskiej od godz. 15:00 nie zabraknie atrakcji zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Najmłodsi z pewnością zainteresują się stoiskiem z tatuażami, wspólnym malowaniem WOŚP-owego obrazu czy też możliwością przejażdżki wozem strażackim miejscowej OSP. Starsi na pewno z zainteresowaniem śledzić będą licytacje przeróżnych fantów, voucherów czy też produktów.

Najpóźniej finały wystartują w Białym Borze, Żółtnicy oraz Grzmiącej. W Białym Borze wielkie granie w pomaganie odbywać się będzie w siedzibie BCKiR, na scenie którego odbędą się liczne występy, w samym budynku staną stoiska gastronomiczne. W zabawę włączy się też wiele innych podmiotów – m.in. strażacy z lokalnych OSP, sołectwa czy też Koła Gospodyń Wiejskich. Start białoborskiej zabawy o godz. 16:00.

Również o 16:00 wystartuje wspólna zabawa w Żółtnicy, gdzie w gmachu miejscowej Szkoły Podstawowej przewidziane są m.in. występy przedszkolaków oraz uczniów z tejże placówki pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonej przez strażaków. Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych licytacji, z których dochód będzie w całości przekazany do ogólnopolskiej zbiórki. W trakcie trwania imprezy będzie można spróbować także przepysznych deserów i ciast przygotowanych przez ludzi o dobrym sercu.

Atrakcje zaplanowano również w gminie Grzmiąca, gdzie bazą wydarzenia będzie hala widowiskowo-sportowa w tejże miejscowości. Tutaj start wielkiego finału również zaplanowano na godz 16:00, a w programie znalazły się m.in.występy dzieci, licytacje, kawiarenka (gdzie m.in. serwowane będą smakołyki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich oraz sołectwa z terenu gminy), a całość zakończy symboliczne światełko do nieba.

Więcej szczegółów na poniższych plakatach.