Strona główna Biały Bór Białoborska Siódemka otwarta dla ósmoklasistów

Białoborska Siódemka otwarta dla ósmoklasistów

Kwiecień w Białym Borze to tradycyjny dzień otwarty miejscowego Zespół Szkół nr 7. I właśnie wczoraj popularna Siódemka przedstawiła bogatą ofertą edukacyjną dla ósmoklasistów na nadchodzący rok szkolny 2024/2025.

Przybyli na środowe wydarzenie goście mogli szczegółowo zapoznać się również ze szkolną infrastrukturą: samym gmachem placówki, internatem, salą gimnastyczną oraz siłownią. Wzięli również udział w różnorakich atrakcjach przygotowanych przez uczniów, nauczycieli oraz wszystkich partnerów ZS nr 7, którzy na szkolnym dziedzińcu wystawili stoiska promocyjne. Z kolei na strzelnicach pneumatycznej oraz wirtualnej każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Całość uzupełniły ćwiczenie składania oraz rozkładania broni oraz efektowne pokazy z wykorzystaniem sztuk samoobrony. A po wycieczce w szkolnych murach na przybyłych do Białego Boru czekały kiełbaski z ogniska oraz obowiązkowa, pyszna grochówka – w końcu Zespół Szkół nr 7 to placówka z klasami wojskowymi!

Serdecznie dziękujemy jednostkom patronackim za aktywny udział poprzez zorganizowanie ciekawych pokazów, a młodzieży za zaangażowanie w promowanie szkoły. Wszystkie te działania miały na celu przedstawienie oferty edukacyjnej szkoły na rok szkolny 2024/2025 – podkreślali nauczyciele z białoborskiej szkoły.

Przypomnijmy, że placówka od lat współpracuje m.in. z 52 batalionem remontowym w Czarnem, 8 Koszalińskim Pułkiem Przeciwlotniczym, 2 Brygadą Zmechanizowaną w Złocieńcu, Wojskowym Centrum Rekrutacji w Szczecinku, Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, Komendą Powiatową Policji w Szczecinku, Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Koszalinie, Zakładem Karnym w Starem Bornem oraz Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym województwa zachodniopomorskiego.