Strona główna Biały Bór Morsy ponownie opanowały Biały Bór

Morsy ponownie opanowały Biały Bór

Już po raz trzynasty w Białym Borze dokonano Zimowe Zanurzenia w Wodzie. Nad przepiękne jezioro Łobez przybyli miłośnicy mroźnych kąpieli nie tylko z terenu naszego powiatu!

Zanim nastąpił punkt kulminacyjny morsowania, na lokalnym akwenie odbył się tradycyjny pokaz ratowników oraz WOPR. Dynamiczne widowisko zgromadziło na lokalnych pomoście oraz plaży dużą grupę mieszkańców.

Zanurzenie poprzedził również konkurs przeciągania liny. Jak przystało na uprzejmych gospodarzy, białoborzanie zajęli w konkurencji drugie miejsce, a z pucharu za zwycięstwo cieszyła się mieszana ekipa złożona z morsów reprezentujące okoliczne kluby, m.in. Koczalskie Morsy oraz Bobolickich Morsjan.

Punktualnie o 14:00 amatorzy rześkiej wody opanowali jezioro, a po solidnym schłodzeniu (praktykowanym przez niektórych aż przez kwadrans!), właściwą temperaturę ciała przywracano przy palenisku w znajdującej się na plaży wiacie, gdzie raczono się ciepłym posiłkiem popijanym gorącymi napojami.

Od obecnego na wydarzeniu burmistrza Pawła Mikołajewskiego otrzymaliśmy zapewnienie, że za rok impreza nie tylko również się odbędzie, ale również czekać ją będzie wiele atrakcyjnych dla morsów zmian.