Strona główna Biały Bór OSP Biały Bór powitało nowy wóz

OSP Biały Bór powitało nowy wóz

Legitymujący się mocą aż 280 KM pojazd marki Volvo to drugi w historii Białego Boru zupełnie nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, który trafił do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej.

Nowiutki pojazd zabudowała firma Bocar. Auto charakteryzuje napęd 4×4, zbiornik na wodę o pojemności 4200 litrów oraz autopompa Rosenbauer o wydajności 3200 l/min. W związku z tym, że będzie on pełnił funkcję tzw. pierwszowyjazdową to na jego wyposażeniu znajdziemy zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarki, przecinarki, linię szybkiego natarcia, maszt oświetleniowy z lampami LED, działko wodno-pianowe, wyciągarkę czy niezbędną armaturę wodno-pianową.

Jego poprzednik, 12-letni Mercedes-Benz Atego trafi do sąsiedniej jednostki OSP Sępolno Wielkie i zastąpi wysłużonego Stara 244. Gmina Biały Bór jest jedynym samorządem w powiecie szczecineckim, która wymieniła cały tabor pojazdów we wszystkich jednostkach ochrony przeciwpożarowej przez ubiegłe kilka lat.

Zakup pojazdu został sfinansowany ze środków unijnych (a dokładniej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020), Gminy Biały Bór, Powiatu Szczecineckiego oraz Lasów Państwowych. Łączny koszt zadania, w którego skład wchodziło pozyskanie samochodu, nowego zastawu narzędzi hydraulicznych oraz kamery termowizyjnej to niemal 1,4 mln zł.