Strona główna Biały Bór Transport publiczny w Białym Borze po nowemu

Transport publiczny w Białym Borze po nowemu

Urząd Miejski w Białym Borze sukcesywnie polepsza dostępność komunikacji publicznej na terenie gminy i nie tylko. Funkcjonowanie rozpoczęła linia do Bobolic, a w tegoroczne wakacje uruchomione zostaną linie z każdej miejscowości.

Linia autobusowa do Bobolic funkcjonuje od początku roku, a uruchomiona została dzięki programowi rządowemu przeznaczonemu na wsparcie odtwarzania transportu międzymiastowego oraz staraniom i współpracy burmistrza Pawła Mikołajewskiego i starosty Krzysztofa Lisa. Porozumienie dwóch samorządów umożliwiło współfinansowanie tego połączenia. Autobus kursuje codziennie, od poniedziałku do piątku i jest skorelowany z połączeniem do Koszalina oraz umożliwia również powrót z tego miasta do Białego Boru.

Nowością będą również połączenia wakacyjne. W ciągu roku szkolnego mieszkańcy gminy mogą korzystać z autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół, co z oczywistych powodów było dotychczas niemożliwe w czasie wakacji czy też innych przerw w nauce. Jeszcze w czerwcu ulegnie to zmianie, a do Białego Boru autobusem będzie można dotrzeć z każdej miejscowości na terenie gminy.