Strona główna Biały Bór Biały Bór z budżetem obywatelskim

Biały Bór z budżetem obywatelskim

Mieszkańców gminy Biały Bór czeka wkrótce abolutna nowość.

Sołectwa w Gminie Biały Bór finansowane są z dwóch źródeł: odpisu na każdego mieszkańca (w ramach tych środków funkcjonuje tak zwana integracja, świetlice i drobne prace porządkowe), a także każdej jesieni każde sołectwo zwraca się do gminy z pomysłami na realizację inwestycji.

Wybierane są pomysły, które są najbardziej odpowiednie i wszystko daje sumę ponad 300 tysięcy złotych, które przeznaczane jest każdego roku na finansowanie naszych wiosek – mówi burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski.

W budżecie na 2024 rok po raz pierwszy mamy do czynienia z zupełnie nowym zjawiskiem, które będzie dostępne zarówno dla sołectw, jak i dla Białego Boru, a mianowicie pojawi się świetnie znany chociażby ze Szczecinka Budżet Obywatelski.

Będzie to 50 tysięcy złotych. Środki będą przeznaczone na projekty, które powstaną bezpośrednio w głowach naszych mieszkańców. Najfajniejsze, najciekawsze, czy to zagospodarowanie danego miejsca, czy podwórka, może impreza, spotkanie lub pewną inwestycję, to wszystko może być sfinansowane w ramach Budżetu Obywatelskiego – wyjaśnia Paweł Mikołajewski.