Strona główna Biały Bór W Białym Borze powstanie budynek wielorodzinny

W Białym Borze powstanie budynek wielorodzinny

Po raz pierwszy od ponad 30 lat na terenie Gminy Biały Bór zostanie wybudowany budynek wielorodzinny. Będzie to łącznie 18 nowych mieszkań gotowych do zamieszkania już w 2025 roku.

Na terenie Białego Boru powstanie budynek z 18 mieszkaniami o powierzchni ok. 53 metrów kwadratowych. W tej chwili trwa nabór, ponieważ już lada moment ekipy budowlane będą wchodziły i realizowały to zadanie. Jest to najbardziej nowoczesny obiekt, który znajdziemy na terenie miasta – mówi burmistrz Białego Boru Paweł Mikołajewski.

W budynku dostępne będą widny, mieszkania przystosowane zostaną do osób niepełnosprawnych. Wszystko jest realizowane w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Jak dodaje burmistrz Białego Boru, wykonawca inwestycji jest już wyłoniony, został także wykonany projekt. Obiekt ma być tani w utrzymaniu, ogrzewany z fotowoltaiki i pomp ciepła.

W ramach KPO będziemy mogli obniżyć opłaty czynszu albo opłatę wstępną, która związana jest z wynajmem tego mieszkania – dodaje Paweł Mikołajewski.