Strona główna Borne Sulinowo Borne tym razem świętowało w Jeleniu

Borne tym razem świętowało w Jeleniu

Foto: Urząd Miejski w Bornem Sulinowie / fb

Tegoroczne święto plonów gminy Borne Sulinowo odbyło się w Jeleniu, na terenie przyległym do miejscowej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Na co dzień cicha i spokojna miejscowość położona na DK20 w sobotę mocno zatętniła życiem. Wszystko oczywiście za sprawą uroczystego święta plonów oraz zabawy dożynkowej trwającej do późnych godzin nocnych.

Zgodnie z tradycją, ceremoniał dożynkowy poprzedziła msza święta celebrowana w miejscowym Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz barwny korowód mieszkańców niosących wieńce i kosze pełne tegorocznych plonów. W tym roku zaszczytną rolę starostów dożynkowych pełnili Jadwiga Kubicka oraz Józef Petrowicz. Starościna tegorocznego święta plonów na co dzień prowadzi wraz z synem gospodarstwo w Przyjezierzu, starosta zaś jest hodowcą z Jelenina. To właśnie z ich rąk burmistrz Dorota Chrzanowska przyjęła tradycyjny bochen chleba, którym następnie częstowała wszystkich uczestników spotkania.

Na uczestników zabawy czekały przeróżne stoiska gastronomiczne, odbył się także obowiązkowych konkursów, m.in. na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz najsmaczniejsze ciasto z jabłkami. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali niezawodni artyści z gminy Borne Sulinowo, m.in. zespół Jarzębiny.