Strona główna Borne Sulinowo Ekipa Borniaka najlepsza w premierowym turnieju

Ekipa Borniaka najlepsza w premierowym turnieju

Klub Sportowy Borbul, przy wsparciu miejscowego Centrum Kultury i Rekreacji, na borneńskim orliku zorganizował premierowy turniej gry w petanque (bule) dla instytucji, przedsiębiorstw, stowarzyszeń itp.

W trosce o wyrównaną rywalizację w zawodach nie brali udziału zawodnicy zrzeszeni w Borbulu. Mimo to na boisku usytuowanym tuż przy skateparku mogliśmy podziwiać w akcji kilka pokoleń świeżych amatorów popularnej petanki. Wśród rywalizujących ekip dostrzec mogliśmy ekipy nie tylko z samego miasta, ale i również gminy Borne Sulinowo. Nie zabrakło również miejsca mieszanej ekipy dzieci spędzających w naszym regionie wakacje.

Zgodnie z przewidywaniami, kilkugodzinne walki wywołały wiele emocji, a sędzia główny miał niejednokrotnie pełne ręce roboty podczas sporów rywalizacyjnych. Premierowy turniej oficjalnie otworzyła burmistrz Dorota Chrzanowska, która jednocześnie obiecała, że w kolejnych zawodach nie zabraknie reprezentacji lokalnego magistratu.

Ostatecznie, zwycięzcami pierwszej edycji zawodów została reprezentacja firmy Borniak, która okazała się lepsza od drugiej w końcowych wynikach ekipy miejscowego Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, zaś najniższy stopień podium przypadł paniom z Klubu Senior+. Warto dodać, że doskonale spisała się najmłodsza w stawce ekipa Sielskiej Osady: 8-letni Nikodem wraz z 9-letnim Jankiem zajęli świetne 6. miejsce.