Strona główna Borne Sulinowo Iskry Niepodległej zawitają do Bornego

Iskry Niepodległej zawitają do Bornego

Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentujemy fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

CO ZOBACZYCIE?

Iskry Niepodległej to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat Iskry Niepodległej. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

LOKALIZACJA

  • Plac przed Urzędem Miejskim w Bornem Sulinowie

TERMINY WIZYTY

  • 18 kwietnia (czwartek) – godz. 10:00-18:00
  • 19 kwietnia (piątek) – godz. 10:00-18:00
  • 20 kwietnia (sobota) – godz. 10:00-16:00

WYDARZENIE

Projekt Iskry Niepodległej sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły i pełną trasę Iskier Niepodległej znajdziecie na stronie: https://iskryniepodleglej.pl