Strona główna Borne Sulinowo Iskry Niepodległej zawitały do Bornego Sulinowa

Iskry Niepodległej zawitały do Bornego Sulinowa

Na zaproszenie miejscowej Biblioteki, do Bornego Sulinowa zawitała charakterystyczna ciężarówka z naczepą, we wnętrzu której mieszkańcy mogą podziwiać Iskry Niepodległej, czyli jedyny w swoim rodzaju multimedialny spektakl.

W trakcie 20-minutowego seansu, autorzy przedsięwzięcia przy pomocy nowoczesnych technologii wizualnych prezentują fakty i postacie tworzące niesamowitą opowieść o potencjale polskiej wspólnoty. Iskry Niepodległej to historie wybitnych Polaków, których cechami wspólnymi były chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu. Narratorem opowieści jest cyfrowa bohaterka, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców takich jak Bekker czy Szczepanik.

Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne. Dziś multimedialny pojazd można zwiedzać jeszcze do godz. 18:00. Jutro będzie można to zrobić w godz. 10:00-18:00 (w godzinach porannych seanse zarezerwowane są dla uczniów gminnych szkół), zaś w sobotę w godz. 10:00-16:00.