Strona główna Borne Sulinowo Łubowo na sportowo – wkrótce dwa nowe obiekty

Łubowo na sportowo – wkrótce dwa nowe obiekty

Szkoła Podstawowa w Łubowie będzie mogła się niedługo poszczycić prawdopodobnie najlepszą infrastrukturą sportową w gminie. Oprócz budowanej już od kilku miesięcy sali gimnastycznej, uczniowie będą mogli wkrótce cieszyć się również z zupełnie nowego boiska przed gmachem placówki.

Budowa sali gimnastycznej w Łubowie to aktualnie jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie gminy Borne Sulinowo. Budynek jest już zadaszony, ale z powodu problemów na rynku materiałów budowlanych pojawiają się opóźnienia w jego wykończeniu. Poza samą halą, obiekt posiadać będzie zaplecze techniczne, magazynowe oraz higieniczno-sanitarne, a także zostanie kompleksowo wyposażony. Sala gimnastyczna pierwotnie miała zostać ukończony do końca listopada, ale ostateczny finał robót poznamy po już zaplanowanych rozmowach z wykonawcą.

Dodajmy tylko, że całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 6 mln zł przy dofinansowaniu w wysokości prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą inwestycji jest firma Telmax z Człuchowa, która oczywiście została wybrana w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Na tym jednak nie koniec poprawy infrastruktury sportowej przy łubowskiej podstawówce. Jak poinformowała burmistrz Dorota Chrzanowska, podpisana została już umowa z wykonawcą nowego boiska, dzięki czemu prace przy budowie obiektu mają się rozpocząć już wkrótce.

Więcej o inwestycjach realizowanych na terenie gminy w najnowszym wydaniu Borneńskiego Programu Samorządowego.