Strona główna Borne Sulinowo Łubowo na sportowo – trwają prace na sali i boisku

Łubowo na sportowo – trwają prace na sali i boisku

Szkoła Podstawowa w Łubowie będzie mogła się niedługo poszczycić prawdopodobnie najlepszą infrastrukturą sportową spośród wszystkich edukacyjnych placówek gminy Borne Sulinowo. Oprócz budowanej już od kilku miesięcy sali gimnastycznej, uczniowie będą mogli wkrótce cieszyć się również z zupełnie nowego boiska przed gmachem szkoły.

Budowa sali gimnastycznej w Łubowie to aktualnie jedna z najważniejszych inwestycji realizowanych na terenie gminy Borne Sulinowo. Budynek jest już jest zamknięty, a obecnie wykonywane są prace w jego wnętrzu. Poza samą halą, obiekt posiadać będzie zaplecze techniczne, magazynowe oraz higieniczno-sanitarne, a także zostanie kompleksowo wyposażony. Wedle najświeższych planów, hala powinna zostać oddana do użytku w drugiej połowie września.

Dodajmy tylko, że całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 6 mln zł przy dofinansowaniu w wysokości prawie 4 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wykonawcą inwestycji jest firma Telmax z Człuchowa, która oczywiście została wybrana w ramach postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

Na tym jednak nie koniec poprawy infrastruktury sportowej przy łubowskiej podstawówce. Rozpoczęły się również prace na szkolnym boisku, które z kolei realizowane jest w ramach dofinansowania w drugim rozdaniu Polskiego Ładu i jest elementem projektu przewidującego powstanie Strefy Aktywnego Wypoczynku w Bornem Sulinowie, na który Urząd Miejski otrzymał dotację od Rządu w wysokości 4,5 mln zł. Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Borneńskiego Programu Samorządowego.