Strona główna Borne Sulinowo Ratownicy ćwiczyli w Bornem Sulinowie

Ratownicy ćwiczyli w Bornem Sulinowie

Zanim rozpoczną sezon, po raz kolejny w dużym gronie doskonalili swoje umiejętności. Na Plaży Słonecznej w Bornem Sulinowie w sobotę spotkało się kilkudziesięciu ratowników z wielkopolskich jednostek WOPR oraz miejscowe służby.

Ratownicy, wykorzystując swój sprzęt i umiejętności, przygotowują się do wakacyjnej pracy na okolicznych akwenach. Przypomnijmy, że borneńscy WOPR-owcy zrzeszeni są właśnie w grupie z kolegami po fachu z Wielkopolski. Mamy kilka jednostek typu RIB, czyli łodzi motorowodnych z plastikowym dnem i bokami ułatwiającymi podjęcie osoby z wody. Są też drony podwodne i powietrzne, torba ratownicza PSP R1, czy bardziej specjalistyczny sprzęt, jak np. laryngoskop, który służy do intubacji pacjenta z niedrożnymi drogami oddechowymi – powiedział nam Adam Bardua, szef borneńskiego oddziału WOPR-u, a wolnej chwili również prezes lokalnego klubu motorowodnego.

Na niektórych kąpieliskach ratownicy WOPR rozpoczną pracę już 15 czerwca, a większości przypadków sezon rozpocznie się z początkiem lipca. Jak zapewniła nas również obecna na wczorajszych manewrach burmistrz Dorota Chrzanowska, w samym Bornem Sulinowie bezpieczeństwo na plażach ratownicy zapewniać będą wraz z rozpoczęciem wakacji.