Strona główna Borne Sulinowo Rekordowy budżet Gminy Borne Sulinowo uchwalony

Rekordowy budżet Gminy Borne Sulinowo uchwalony

Przy pełnej akceptacji Rady Miejskiej, rekordowy budżet gminy Borne Sulinowo na rok 2023 został jednogłośnie uchwalony. Zgodnie z zapisami projektu, w przyszłorocznym planie dochody maja wynieść 65,8 mln zł, wydatki zaś 74,3 mln zł. Deficyt pokryją środki niewykorzystane w tym roku oraz kredyt.

Liczby w borneńskim samorządzie okazują się rekordowe jeszcze pod innym względem: nieco ponad 35% budżetu ma zostać przeznaczone na inwestycje. Chcemy na różne zadania wydać w sumie około 27 mln zł, z czego z naszego budżetu pochodzić będzie około 6 mln zł. Reszta to pieniądze pozyskane z różnego rodzaju źródeł zewnętrznych – podkreśla burmistrz Dorota Chrzanowska. Serdeczne podziękowania za zaufanie składam pani skarbnik, wszystkim pracownikom urzędu oraz radnym – dodała włodarz Bornego Sulinowa po dzisiejszej sesji.

Wśród planowanych działań jest m.in. dokończenie budowy hali sportowej w Łubowie, rozpoczęcie kompleksowej przebudowy tamtejszego boiska, powstanie świetlicy wiejskiej w Jeleniu, rozbudowa miejskiej strefy aktywności (przy CKiR pojawią się skatepark, tor rolkowy oraz pump track), a także remonty w borneńskich szkołach i łubowskiej świetlicy. Nie zapomniano także o drogach, zarówno w mieście jak i poza nim. W planach jest zmiana oblicza ulic Konopnickiej i Brzechwy w Bornem Sulinowie oraz ciągu biegnącego wzdłuż szkoły w Juchowie. Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Borneńskiego Programu Samorządowego.