Strona główna Borne Sulinowo Silnowo oficjalnie ze świetlicą

Silnowo oficjalnie ze świetlicą

Świetlica w Silnowie została oficjalnie oddana do użytku! Budynek byłej restauracji został nie tylko kompleksowo przebudowany, ale też i wyposażany w niezbędny sprzęt.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali dziś burmistrz Dorota Chrzanowska, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bornem Sulinowie Mariusz Gorgol, miejscowy radny Arkadiusz Malarski oraz szef firmy Bud-Garden Mariusz Wojtasik, czyli wykonawca inwestycji. Otwarciu świetlicy towarzyszyła wystawa zdjęć wykonanych w ramach projektu Fotografia w oczach dzieci.

Właścicielem obiektu została Miejska Biblioteka Publiczna w Silnowie, dlatego też w budynku mieści się filia tejże placówki. Po modernizacji, świetlica pochwalić się może również m.in. salą w której prowadzone będę zajęcia ceramiczne. Budynek stał się nie tylko nowoczesny, ale i przyjazny środowisku – jest m.in. zasilany energetycznie przez dużą instalację fotowoltaiczną.

Zadowolenia nie kryli obecni na oficjalnym otwarciu członkowie lokalnej społeczności. Dzięki ich zaangażowaniu, w świetlicy funkcjonuje również Izba Pamięci pielęgnująca historię ich miejscowości.

Jak zapewniała w rozmowie z nami Dorota Chrzanowska, następna w kolejce jest świetlica w Jeleniu. Jak dodała włodarz Bornego Sulinowa, prace w tej miejscowości powinny pójść łatwiej i szybciej niż w Silnowie, gdyż obiekt będzie budowany od zera.

Przypomnijmy, że tę długo oczekiwaną przez mieszkańców sołectwa Silnowo inwestycję udało się wykonać dzięki pozyskaniu przez Gminę Borne Sulinowo dofinansowania w wysokości 0,5 mln zł, które pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. W związku z trwającym kryzysem ekonomicznym ostateczna wartość inwestycji wyniosła prawie 1,3 mln zł.