Strona główna Borne Sulinowo W Bornem Sulinowie trwają Dni Czołgisty

W Bornem Sulinowie trwają Dni Czołgisty

Trzecie raz z rzędu w Bornem Sulinowie świętowany jest Dzień Czołgisty, a wydarzenie ponownie jest organizowane przez lokalne Muzeum Historii Militarnej. Na czterodniowej imprezie atrakcji z pewnością nie brakuje.

Gwoździem programu jak zawsze są świetnie zachowane pojazdy wojskowe, które na co dzień można podziwiać w placówce. Co ważne, prezentacje są nie tylko statyczne, ale i również dynamiczne, można też odpłatnie skorzystać z przejażdżki ciężkim sprzętem po lokalnym tankodromie. Oprócz tego podziwiać można inscenizacja historyczne oraz grupy rekonstrukcyjne, a całość uzupełniają stoiska handlowe i gastronomiczne oraz strefa dla najmłodszych.

Po raz kolejny bardzo mocnym dodatkiem są koncerty. W czwartek wystąpiły zespoły True Colors oraz Strachy na lachy Kombi, w piątek publiczności zaprezentują się Gibbs i Mr. Polska, a w sobotę Varius Manx z Kasią Stankiewicz oraz zespół Ira.

Nowością będzie niedzielny wyścig czołgów, który pomoże przeprowadzić będzie zaprzyjaźniona z organizatorami wydarzenia Terenwizja.

Przypominamy, iż impreza jest biletowana, szczegóły na stronie organizatora: link