Strona główna Gmina Szczecinek Sprawca wypadku pod Wierzchowem aresztowany

Sprawca wypadku pod Wierzchowem aresztowany

Wracamy do tragicznego wypadku, który w ubiegłą niedzielę miał miejsce w pod Wierzchowem. Przypomnijmy, że w zdarzeniu zginęła jedna osoba, a sześć zostało rannych i trafiło do szpitala. Sprawca tragedii został wczoraj aresztowany, a badania potwierdziły obecność w jego organizmie niedozwolonych substancji w momencie prowadzenia pojazdu.

W poniedziałek sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 36-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Kierowca Renault Traffika w chwili zdarzenia znajdował się pod silnym działaniem narkotyków, co potwierdziła laboratoryjna analiza krwi.

Obcokrajowcowi za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym pierwotnie groziło od 6 miesięcy do 8 lat więzienia, ale z uwagi na fakt prowadzenia pod wpływem środka odurzającego, kara ta zostanie dodatkowo zaostrzona. Ostatecznie mężczyźnie może spędzić za kratami od 5 do 12 lat.

W związku z serią niebezpiecznych zdarzeń drogowych mających miejsce w ostatnich dniach na drogach powiatu szczecineckiego, policjanci po raz kolejny proszą o zdjęcie nogi z gazu. Nie podejmuj błędnych decyzji, które mogą kosztować ciebie lub innych życie – apeluje st. asp. Anna Matys ze szczecineckiej Komendy Powiatowej Policji.