Strona główna Grzmiąca Grzmiąca jedną z najpiękniejszych wsi w województwie

Grzmiąca jedną z najpiękniejszych wsi w województwie

Obok Rakowa w gminie Borne Sulinowo, to właśnie Grzmiąca była drugim z naszych reprezentantów w konkursie Urzędu Marszałkowskiego Piękna Zachodniopomorska Wieś. I choć ostatecznie również nie znalazła się na podium to IX miejsce w ścisłym finale ujmy lokalnej społeczności oczywiście nie przynosi.

To wielkie wyróżnienie na tle całego województwa, ale też i okazja do podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tak wysokiej noty – z dumą podkreśla Wójt Gminy Grzmiąca, Patryk Makowski, jednocześnie dodając – To wielki wkład m.in. naszej sołtyski Grażyny Pawłowskiej wraz z radą sołecką i mieszkańcami Grzmiącej. To wysiłek i zaangażowanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzmiącej. To dokonania Pań z KGW „Wesołe babeczki” oraz inicjatywy realizowane przez Stowarzyszenie WSPÓLNIE. Zmiany, które dokonały się w ostatnich kilku latach w Sołectwie Grzmiąca, ale nie tylko w sołectwie, to bez wątpienia także zasługa pracowników urzędu gminy, bo robią na co dzień kawał dobrej roboty! Oczywiście przed nami jeszcze dużo do zrobienia ale mam nadzieję, że to nie jest jeszcze nasze ostatnie słowo. Laureatom konkursu i całej finałowej dziesiątce składam serdeczne gratulacje!

Przypomnijmy, że w konkursie ostatecznie zwyciężyło sołectwo Stuchowo z gminy Świerzno (powiat kamieński), a Rakowo zakończyło rywalizację z wyróżnieniem.