Strona główna Aktualności Marszałkowskie wsparcie na infrastrukturę sportową i strażacką

Marszałkowskie wsparcie na infrastrukturę sportową i strażacką

Wszystkie samorządy z terenu powiatu szczecineckiego (łącznie ze Starostwem Powiatowym) podpisały wczoraj umowy gwarantujące wsparcie na zaplanowane w tym roku inwestycje. Środki przyznane przez Urząd Marszałkowski lokalni włodarze wykorzystają na modernizację infrastruktury sportowej oraz remonty siedzib Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dokumenty parafowano w siedzibie Urzędu Miasta Szczecinku. Ze strony Urzędu Marszałkowskiego podpis pod umowami złożył Członek Zarządu Stanisław Wziątek. Dofinansowanie obejmuje przedsięwzięcia związane z poprawą bazy sportowej (wszystkie samorządy) oraz grantami strażackimi dla dwóch jednostek z gminy Biały Bór. Łącznie w ratuszu zawarto prawie 9 porozumień, dzięki czemu środki trafią do Miasta Szczecinek, Gminy Szczecinek, Gminy Grzmiąca, Gminy Barwice, Gminy Biały Bór, Gminy Borne Sulinowo, Powiatu Szczecineckiego, a także do OSP w Grabowie i OSP w Sępolnie Wielkim.

Wysokość tegorocznego wsparcia marszałkowskiego na wspomniane cele to 2 mln zł i jak podkreślił obecny na podpisaniu dokumentów radny wojewódzki Jakub Hardie-Douglas, tylko do naszego powiatu trafia z tej puli blisko 10%. Na co poszczególne samorządy spożytkują środki przedstawiamy w naszym materiale video.

REKLAMA