Strona główna Szczecinek Granty z programu Działaj Lokalnie przyznane

Granty z programu Działaj Lokalnie przyznane

W Szczecinku podpisano umowy na dofinansowanie lokalnych inicjatyw społecznych. To m.in.: jubileuszowe sadzenie drzew, sesje aquaerobiku, czy kalendarz z wizerunkami kobiet z sąsiedztwa.

Dwanaście projektów o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych będzie realizowanych dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania Pojezierze Razem. To kolejna edycja programu grantowego dla lokalnych stowarzyszeń i grup nieformalnych. Tym razem priorytetem były inicjatywy związane z ekologią, integracją z uchodźcami z Ukrainy czy rocznicą obecności Polski w Unii Europejskiej i NATO.

Jednym z beneficjentów programu jest Babski Klub Optymistek 40+ z Bornego Sulinowa, który dzięki wsparciu z LGD chce podjąć 12 wyzwań na 20-lecie integracji Polski z UE. Będą to m.in. piesze i rowerowe wycieczki, morsowanie, zajęcia na basenie, szycie tzw. hobby horse czy zasadzenie lasu oraz klombu kwietnego przy DPS-ie.

Kreatywność mieszkańców powiatu szczecineckiego chwali prezes Lokalnej Grupy Działania Paweł Mikołajewski. Jego zdaniem program Działaj Lokalnie pokazuje, jak dużo można zrobić dostając nieduże wsparcie finansowe. Stowarzyszanie czy nieformalne grupy za te niewielkie pieniądze robią wielkie rzeczy – podkreślał.

Środki na aktywność mieszkańców powiatu szczecineckiego pochodzą ze wsparcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, lokalnych samorządów, Nadleśnictw Szczecinek i Czaplinek oraz ze Spółdzielni Energetycznej Juchowo.