Strona główna Szczecinek Ikarusy wyjadą na szczecineckie ulice

Ikarusy wyjadą na szczecineckie ulice

Firma Ikarus wyprodukuje 5 elektrycznych autobusów dla Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. W ratuszu podpisano umowę z węgierskim producentem, który swoje pojazdy ma dostarczyć najpóźniej w przyszłe wakacje.

Saga z wyłonieniem dostawcy elektrycznych autobusów dla szczecineckiego przewoźnika dobiegła końca. Przypomnijmy, że pierwsze podejście do wyłonienia oferenta pojazdów dla Komunikacji Miejskiej (wraz z infrastrukturą służącą do ich ładowania) miało miejsce jeszcze jesienią ubiegłego roku. Wcześniej Miasto Szczecinek otrzymało na zakup ekologicznych pojazdów wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości ponad 8,5 mln zł oraz zaciągnęło na ten cel pożyczkę w kwocie prawie 2,5 mln zł. Ostateczne propozycje cenowe 4 oferentów okazały się zbyt wygórowane dla Urzędu Miasta. W maju poznaliśmy propozycje z kolejnego rozdania, ale i one nie spełniły oczekiwań ratusza.

W trzecim podejściu do gmachu na Placu Wolności wpłynęły 3 oferty z cenami mieszczące się w widełkach od 13,1 mln zł do 14,9 mln zł. Co ciekawe, najkorzystniej finansowo ponownie przedstawiała się oferta węgierskiego Ikarusa i to właśnie tenże producent wygrał postępowanie przetargowe. Na czwartkowe, symboliczne podpisanie umowy do Szczecinka przybył Zoltan Sipos, szef węgierskiego konsorcjum. Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Szczecineckiego Programu Samorządowego.

REKLAMA