Strona główna Szczecinek Jerzy Hardie-Douglas ponownie u steru Szczecinka

Jerzy Hardie-Douglas ponownie u steru Szczecinka

Jerzy Hardie-Douglas będzie nowym Burmistrzem Szczecinka! Pełniący tę funkcję przez 13 lat lekarz oraz były poseł zdobywając 7140 głosów (68,88%) – czyli więcej niż przed dwoma tygodniami – postawił w drugiej turze przysłowiową kropkę nad “i”. Odwrotnie było w przypadku dotychczasowego włodarza miasta – Daniel Rak uzyskał 3226 (31,13%), czyli mniej niż 14 dni temu.

Przypomnijmy, że startujący z własnego komitetu Jerzy Hardie-Douglas uzyskał w pierwszej turze dokładnie 6250 głosów, co bezpośrednio przełożyło się na niecałe 47% poparcia. Zgodnie z ordynacją wyborczą, taki wynik zapewnił nam drugą turę, do której wszedł również Daniel Rak. W pierwszym głosowaniu kandydat Koalicji Obywatelskiej cieszyć się mógł z poparcia 3385 osób.

Przed nowym-starym burmistrzem teraz m.in. czas politycznych układanek o większość w radzie. Jego komitet do nowej Rady Miasta Szczecinek wprowadził 6 radnych, co było drugim wynikiem. Wiele się jeszcze może zmienić, chociażby z uwagi na protest wyborczy, który do koszalińskiego sądu z inicjatywy KWW Douglasa wpłynął w ubiegłym tygodniu.