Strona główna Biały Bór Maturzyści poznali wyniki

Maturzyści poznali wyniki

Tegoroczni abiturienci poznali dziś wyniki matur.

W skali kraju, egzamin dojrzałości zaliczyło pozytywnie 84% uczniów – tradycyjnie, lepiej poszło absolwentom liceów (zdawalność wyniosła 89%) niż ich kolegom z techników (78%). Dla województwa zachodniopomorskiego średnia zdawalności wyniosła 83% – odpowiednio 85% wśród licealistów i 79% wśród uczniów uczęszczających do techników.

W powiecie szczecineckim tegoroczną maturę zdało 84% uczniów, co jest rezultatem znacznie lepszym od ubiegłorocznego, kiedy to z egzaminem dojrzałości poradziło sobie 78% uczniów. Tutaj imponującym wynikiem zdawalności na poziomie 100% mogą pochwalić się Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Oflagu II D w Bornem Sulinowie oraz szczecinecki Katolik. W Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO pozytywnie przez maturalne sito przeszło 95% uczniów.

Wśród szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki zaskoczeń nie było: najlepiej wypadli uczniowie I LO im. Księżnej Elżbiety (zdawalność na poziomie 96%), a na drugim miejscu ich szkolni rówieśnicy z Zespołu Szkół nr 1 im. KEN. Warto tutaj zaznaczyć, że o ile w popularnym Ekonomie egzamin dojrzałości zdało 93% uczniów, o tyle dużo lepiej z arkuszami maturalnymi radzili sobie absolwenci techników, którzy pochwalić się mogą stuprocentową zdawalnością! Licealiści ze szkoły na ul. Szczecińskiej osiągnęli wynik na poziomie 88%.

W pozostałych szkołach wyniki przedstawiają się nastepująco:

  • w Zespole Szkół nr 2 im. księcia Warcisława IV zdawalność wyniosła 57%, a do matury podeszło 58 abiturientów
  • w Zespole Szkół Technicznych na 70 uczniów technikum maturę zdało 74%
  • w Zespole Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica maturę zdało 18 absolwentów liceum (86%) oraz 37 absolwentów techników (79%)
  • w Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze w liceum (39 maturzystów) egzamin zdało 90%, co dało uczniom Siódemki ostatnie miejsce na podium wśród szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat