Strona główna Szczecinek Nowe pojazdy szczecineckiej Policji

Nowe pojazdy szczecineckiej Policji

To zasługa samorządu i lasów. Dziś na placu Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku przekazano oficjalnie dwa pojazdy marki Kia Sportage wykonane wedle nowych wymagań. Jeden z nich jest nieoznakowany, zaś drugi wyposażony został w dodatkowe oświetlenie ostrzegawcze oraz neonowe oklejenie mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa po zmroku.

Zachodniopomorski Komendant Policji nadinsp. Tomasz Trawiński podkreślił, iż działania podejmowane są przez szczecineckich funkcjonariuszy na bardzo wysokim poziomie. Jak sam zauważył w naszym regionie doszło do dużej poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o czym świadczy brak ofiar śmiertelnych w wypadkach w roku ubiegłym.

Inwestycja wart jest ponad 200 tysięcy złotych. Dofinansowano ją z budżetu Miasta Szczecinek w wysokości 130 tysięcy złotych oraz ze środków Lasów Państwowych, a dokładniej Nadleśnictwa Tychowo, które na ten cel przeznaczyło 100 tysięcy złotych.

W obecności samorządowców oraz reprezentantów organizacji, które wspierają działanie szczecineckiej policji komendant insp. Andrzej Dziemianko podziękował za współpracę mając nadzieję na jej dalsze kontynuowanie.

Jakub Łosek, Szczecinek112