Strona główna Szczecinek Ostatni turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Ostatni turnus dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej

Foto: WCR w Szczecinku

Od wiosny osoby które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej mogą rozpocząć swoją przygodę z wojskiem w nowej, bardzo przyjaznej formule. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa przez cały rok cieszyła się dużym zainteresowaniem i tak też było w przypadku ostatniego jej turnusu. Ostatniego, ale na szczęście tylko w tym roku.

Powodów dla których młodzi ludzie wstępują w szeregi armii jest wiele. Taka służba to dla jednych olbrzymia możliwość samorozwoju, inni zaś głównie pod uwagę biorą atrakcyjne warunki finansowe. To oczywiście nie wszystkie korzyści płynąc z pełnienia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. W jej trakcie można m.in. nabyć przeróżne kwalifikacje i uprawnienia (prawo jazdy, obsługa maszyn inżynieryjnych, zawód kucharza lub spawacza czy też uprawnienia nurka), ale przede wszystkim jednak otwiera ona drzwi do dalszej kariery w wojsku w ramach zawodowej służby wojskowej. Co ważne, z tej ścieżki skorzystać mogą również kobiety, które coraz częściej decydują się na taki krok.

Więcej szczegółów na ten temat znaleźć można w naszym materiale video, w Wojskowym Centrum Rekrutacji w Szczecinku oraz na jego stronie internetowej i w mediach społecznościowych.