Strona główna Borne Sulinowo Plenerowe prace na szczecineckim zamku

Plenerowe prace na szczecineckim zamku

Niezwykle interesujące dzieła można podziwiać w szczecineckiej Galerii Sztuki Zamek, gdzie w czwartkowy wieczór miał miejsce wernisaż prac powstałych w trakcie ubiegłorocznego VI Międzynarodowego Pleneru Artystycznego w Siemczynie.

Na wystawie nie zabrakło tradycyjnie malarstwa jak i rzeźby, a nowościami były z kolei ceramika oraz fotografia. Dopisali również goście, wśród których nie zabrakło oficjeli – szczecinecki zamek odwiedzili m.in. Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska oraz burmistrz Dorota Chrzanowska, a więc włodarz macierzystego miasta stowarzyszenia Stacja Kultura, które rokrocznie organizuje plener.

Nie mogło oczywiście zabraknąć przede wszystkim artystów, którzy z pasją opowiadali o swoich dziełach licznie przybyłej widowni. Wystawę można będzie podziwiać w Zamku Książąt Pomorskich przez najbliższe 3 tygodnie.

Przypomnijmy, że Międzynarodowy Plener Artystyczny corocznie pod koniec wakacji organizują wspomniana już Stacja Kultura oraz Stowarzyszenie Henrykowskie w Siemczynie.