Strona główna Szczecinek Wojewódzkie Obchody Święta SW. Plan imprezy

Wojewódzkie Obchody Święta SW. Plan imprezy

W piątek 7 lipca w Szczecinku odbędą się pierwsze Wojewódzkie Obchody Święta Służby Więziennej Okręgu Koszalińskiego. Czeka wiele atrakcji.

Tego dnia w Szczecinku odbywać się będzie msza święta, a także przyznane zostaną awanse, wyróżnienia i odznaczenia dla funkcjonariuszy i osób wspomagających ich w służbie. Całość zakończy się piknikiem przy muszli koncertowej – tam czekają na mieszkańców pokazy uzbrojenia, pojazdów, samoobrony, działania grupy interwencyjnej, zabawy dla dzieci, występy muzyczne.

Przebieg piątkowej uroczystości:

godz. 11.00 – msza święta w intencji funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej Okręgu Koszalińskiego w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny  w Szczecinku,

godz. 12.00 – złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, 

godz. 12.15 – przemarsz na pl. Wolności na uroczystość wręczenia awansów, wyróżnień i odznaczeń połączoną z defiladą pododdziałów oraz pocztów sztandarowych jednostek penitencjarnych i zaprzyjaźnionych służb mundurowych,

godz. 14.00 – piknik przy muszli parku miejskiego (m.in. pokazy uzbrojenia, pojazdów, samoobrony, działania grupy interwencyjnej, użyciu psów obronnych i do wykrywania narkotyków, zabawy dla dzieci, występy muzyczne)

Poza szeregiem atrakcji związanych z tym dużym wydarzeniem wystąpią drobne niedogodności dla kierowców, gdyż czasowo będzie zamkniętych kilka ulic, a także wyłączone z użytkowania zostaną dwa parkingi.

Jak informują organizatorzy, mają powstać utrudnienia w ruchu w rejonie ronda przy kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku. W godzinach od 6:00 do 18:00 będzie wyłączona możliwość skorzystania z parkingu na ulicy 3 Maja (naprzeciwko kościoła), a także będzie wyłączony parking przy ulicy Piotra Skargi (w rejonie ZUS – parking o nawierzchni nieutwardzonej). Ponadto w związku z uroczystym przemarszem funkcjonariuszy Służby Więziennej w godzinach 12:00-13:30 chwilowo mogą być zamknięte dla ruchu kołowego ulice dojazdowe do ronda przy pomniku Józefa Piłsudskiego (ul. 3 Maja, ul. Ordona, ul. Powstańców Wielkopolskich), a także fragment ulicy 1 Maja w rejonie Urzędu Stanu Cywilnego.

Liczymy na zrozumienie mieszkańców Szczecinka w zakresie związanym z w/w utrudnieniami. Jednocześnie serdecznie zapraszamy na obchody Wojewódzkimi Obchodami Święta Służby Więziennej, zarówno na część oficjalną jak i dalsze wydarzenia towarzyszące, które będą się odbywały w parku miejskim w rejonie muszli koncertowej. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, które zilustrują wiele ciekawych zagadnień związanych z codzienną pracą funkcjonariuszy naszej formacji.