Strona główna Szczecinek Zagrali dla Nadii

Zagrali dla Nadii

Społeczność Szczecinka tłumnie odwiedzała wczoraj Kino Wolność gdzie zorganizowano charytatywny koncert Gramy dla Nadii. Całkowity dochód z przedsięwzięcia zasili zbiórkę na rzecz leczenia maleńkiej szczecinecczanki cierpiącej na SMA.

Na scenie Kina Wolność w pierwszej części wydarzenia zobaczyć mogliśmy występy artystów na co dzień szlifujących swoje talenty pod skrzydłami instruktorów Samorządowej Agencji Promocji i Kultury: Aidę i Rebelię, sekcję WokaLove z Mariką Janowską oraz Studio Wokalne SAPiK.

W części drugiej wystąpiły Pasjonatki oraz lokalna plejada zespołów prezentujących ostrzejsze brzmienia. Rockową ucztę rozpoczął jeden z najmłodszych projektów nad Trzesieckiem, czyli ekipa Heteromagnes, później zaś sceną zawładnęli weterani szczecineckiej sceny muzycznej – wciąż koncertujący Danger oraz reaktywowany na potrzeby koncertu Faust.

Zbiórkę na rzecz Nadii wspierała też armia przyjaciół w holu kina, gdzie można było m.in. zakupić ciasta, rękodzieło od Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet czy też płyty winylowe, a na stoisku autorskim Sebastiana Lewczuka zdobyć książkę autora z dedykacją. Równolegle trwały licytacje muzycznych pamiątek z których środki również wspomogą zbiórkę.

Nadia choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Ratunkiem dla dziewczynki jest terapia genowa, która w jej przypadku nie jest opłacana przez NFZ – gdyby dziewczynka przyszła na świat we wrześniu tego roku (a nie w lipcu…) to zostałaby zakwalifikowana do refundacji… Suma potrzebna do zebrania jest astronomiczna (ponad 9,5 mln zł!), więc bez pomocy społeczeństwa mała wojowniczka nie ma szans wyrwać się ze szponów śmiertelnej choroby.

Nadii można pomóc przez cały czas wpłacając dowolną sumę na konto zbiórki: https://www.siepomaga.pl/nadia-sma. Na rzecz jej leczenia można również przekazać 1,5% podatku: https://www.siepomaga.pl/nadia-sma/procent-podatku.

Jak zapewniali nas organizatorzy wczorajszego wydarzenia, nie zostawią oni Nadii w potrzebie i już na kwiecień planują kolejny koncert charytatywny.