Strona główna Biały Bór Dzieci uczyły się bezpieczeństwa na drodze

Dzieci uczyły się bezpieczeństwa na drodze

Już po raz kolejny w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej pn. Świeć przykładem – noś odblaski! policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sępolnie Wielkim oraz uczniami z Zespołu Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Białym Borze by razem ćwiczyć i nabierać pewności siebie w prawidłowym poruszaniu się po drodze.

Od początku października do końca roku prowadzone są działania pn.: Świeć przykładem – noś odblaski! Celem ogólnopolskiej akcji jest zachęcanie niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Tym razem policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku tłumaczyła najmłodszym, jak ważne jest noszenie odblasków odblaskowych. Szczególnie istotne są one właśnie w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej zapada zmrok. Zorganizowana prelekcja była również okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Na koniec policjantka wręczyła uczniom samozaciskające się opaski odblaskowe. 

Szczecineccy policjanci apelują: Świeć przykładem – noś odblaski! oraz przypominają, że zgodnie z przepisami: Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze dla pieszych, drodze dla pieszych i rowerów lub drodze dla rowerów. Powyższego przepisu nie stosuje się w strefie zamieszkania. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat w wysokości 100 zł.

Info: st. asp. Anna Matys