Strona główna Biały Bór Jubileusz białoborskiego Klubu Seniora

Jubileusz białoborskiego Klubu Seniora

Pięć lat minęło jak jeden dzień – białoborski Klub Seniora obchodził wczoraj 5. rocznicę powołania do życia. Na wspólne świętowanie do siedziby Białoborskiego Centrum Kultury i Rekreacji licznie przybyli nie tylko przedstawiciele miejscowych służb oraz instytucji, ale przede wszystkim goście z sąsiednich miejscowości, z którymi przyjaźnie nawiązywano w trakcie minionych 5 lat działalności klubu.

Jak przystało na urodziny, nie mogło również zabraknąć prezentów, symbolicznego toastu oraz słodkości na czele z okolicznościowym tortem. Spotkanie było również doskonałą okazją do podsumowania działań, projektów oraz inicjatyw podejmowanych w ostatnim pięcioleciu, których wycinek zaprezentowano w formie galerii zdjęć. Zupełnie nieoczekiwanym gwoździem programu okazał się jednak program artystyczny zatytułowany Moda białoborska, który zaprezentowali sami seniorzy.

Mimo że Gmina Biały Bór od dawna stawia na politykę senioralną to z każdym kolejnym miesiącem jest ona jeszcze bardziej wzmacniana. Przed tygodniem na terenie samorządu otwarty został drugi Klub Seniora (tym razem w miejscowości Stepień), a w ciągu tego roku powstać ma rada seniorów oraz zainicjowany będzie program przeciwdziałania osteoporozie.